Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja

Ankieta: Steam czy Origin?
Steam
Origin
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steam vs Origin
09-07-2012, 00:07
Steam vs Origin
Jak oceniacie te dwie platformy? Która jest lepsza? Osobiście wolę korzystać ze steama, sam nie wiem dlaczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 00:43
RE: Steam vs Origin
Steam to platforma, która oferuje o wiele więcej gier aniżeli Origin, bo ta druga jest ograniczona wyłącznie do tytułów spod znaku Electronic Arts czyli de facto Origin. Co do biblioteki gier nie ma co ich porównywać, jednak do cen, owszem. Steam bardzo często obniża ceny wielu gier co zachęca i jednocześnie dobrze świadczy o Valve. Jedyne do czego mogę się przyczepić to rejestracja gier. Wiem że tytułów kupionych w sklepie często nie da się zarejestrować na naszym koncie, co jest moim zdaniem, strzałem w stopę. Bo prędzej czy później płyta się zniszczy, a nasze konto zawsze będzie istnieć.
U Mad, Bro?
09-07-2012, 01:03
W mojej opinii na dzień dzisiejszy Steam jest lepszą platformą. Oferuje on znacznie większą ilość gier do zakupu, posiada achievementy i znajdują się w nim gry od prawie wszystkich developerów. Origin wygląda jak taka trochę "niedorobiona" beta, gdyż zawiera w sobie tylko gry od EA (w końcu to EA to stworzyła). Jedyną przewagą Origin nad Steamem jest waluta w jakiej można kupić gry Smile
Thank you Mario. But your princess is in another castle!Heart
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-07-2012, 07:45
Popieram kolegów z góry , także steam , więcej gier , archivementy i nie wiem czemu ale łatwiej mi się lata po steamie niż originie Tongue , origin ma mało gier , ale polską walutę to jest +
User bary chyba nie działają więc..

Oudphase Lvl 30 EU north east 600+ wins
09-07-2012, 08:12
Steam jest przecież nieporównywalnie lepszy. Origin jedyne co ma nam do zaoferowania to nasza waluta, ale to i tak drobny szczegół wystarczy PayPal, albo karta debetowa i ze Steamem też idzie sobie poradzić. Więc PLN w Originie nie są aż takim MEGA MEGA plusem. Dodatkowo Steam już oferuje specjalne promocje (-75% ceny!), co Origin teoretycznie i według zapowiedzi ma dopiero wprowadzić. Nawet jeśli to troszeczkę się ta platforma z promocjami spóźni.
Osobiście mam na Originie jedną, jedyną grę - Alice Madness Returns - i ubolewam, że muszę włączać ją przez Origina, jeśli chcę jednocześnie pogadać ze znajomymi.
fuckin' ohsum.
09-07-2012, 08:29
Oczywiście że Steam lepszy. Po pierwsze oferuje nam naprawdę duże zasoby gier.Dodatkowo mamy możliwość czatu pisemnego jak i głosowego.Tak jak Duds pisała Steam to promocje.Mój kumpel złapał za kilka euro gre Portal2 (dwa klucze do portala2 za bodajrze 8-16 euro).Sam posiadam Steama jak prawie każdy gracz i mam tam kilka gierek.Na Orgin mam tylko Bf3 i demo Mass Effect 3, już nie wspomnę o tym jak dobijające dla mnie jest fakt niewbudowanego battlenetu do gry.

Na co dzień uruchamiam steama, a orgin tylko dla bf3 czasami.
Nie ma sensu kupować kredensu.. ~Skkf
09-07-2012, 13:37
Uważam że Steam, choć sam osobiście korzystam częściej z Origina. Dlaczego? Bo bardzo często gram w Battlefield 3 i mam łatwiejszy kontakt ze znajomymi. Jednak pod względem opcji i użyteczności Steam bije swojego konkurenta na głowę. Na platformie Vavle praktycznie nie kupuje gier jednak nie mogę zaprzeczyć, że stało to się bardzo popularne. Nie dziwie się, bo obniżki, które oferuje są bardzo atrakcyjne. Lecz minie trochę czasu aż się do nich przekonam. Po prostu wolę mieć coś namacalnego, coś co mogę dumnie postawić na półce pośród reszty moich gier. Dlatego kupuję tylko wersje pudełkowe. Oczywiście Origin również oferuję sprzedaż gier, tylko że w ich asortymencie są wyłącznie produkty spod znaku EA co jak dla mnie jest dość dużym minusem.
10-07-2012, 11:46
Steam już swoje przeżył dlatego jest lepszy. Orgin dopiero się rozwija, raczkuje w tym środowisku trzeba poczekać, aż się rozwinie. Na tą chwilę Steam jest o wieele lepszy, ale nie wiadomo co będzie za kilka(?)lat
14-07-2012, 21:32
Według mnie Orgin to zjechany steam i zapewne tak jest:F
14-07-2012, 21:46
origin jest młody ale mi się wydaje, że przebije Steam'a. To tylko kwestia czasu, gdy EA wypuści perełki tylko na origin Big Grin Też są dobre obniżki. Puki co jestem za Steam
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości