Ethan Carter zaginął w Pilchowicach?

Już 25 września światło dzienne ujrzy The Vanishing of Ethan Carter, pierwsza produkcja Warszawskiego studia The Astronauts. W grze wcielimy się w postać Paula Prospero, detektywa starającego się rozwikłać sprawę zaginięcia pewnego chłopca. Akcja ma rozgrywać się w fikcyjnym Red Creek Valley w Wisconsin, które… w rzeczywistości zostało zaczerpnięte z obszarów jeziora Pilchowickiego na południu Polski.

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 1 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 2

 

Most w Red Creek Valley do złudzenia przypomina ten w Pilchowicach.

Astronauci w jednym z blogowych wpisów chwalili się wykorzystaniem fotogrametrii przy procesie tworzenia świata gry. Nie wspomnieli wtedy, że poza konkretnymi obiektami próbują też odtworzyć sporą część terenu na południe od wsi Pilchowice. W grze znajdziemy tak charakterystyczne obiekty jak Zaporę Pilchowice, stary most czy stację kolejową. Nie są to jak widać wiernie odwzorowane lokacje, ale trudno nie doszukać się wspólnych elementów charakterystycznych.

 

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 3Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 4

Zapora Pilchowice

Do tej pory publicznie pokazywano jedynie krótki fragment gry przedstawiający pierwsze 30-60 minut rozgrywki. Nie wiadomo jeszcze jakie inne lokacje przyjdzie nam zobaczyć w pełnej wersji Zaginięcia Ethana Cartera, ale śmiało możemy zakładać, że i one powstały w oparciu o prawdziwe miejsca. W okolicy znajdują się 3 wsie mogące stanowić podłoże dla dalszych wydarzeń – Pilchowice, Wrzeszczyn oraz Strzyżowiec.

 

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 5 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 6

Stara stacja kolejowa

Malownicze widoki są jedną z głównych zalet produkcji i mam nadzieję, że wieść o tym skąd zostały zaczerpnięte nie umrze z tym skromnym, blogowym wpisem. Niewiele jest w Polsce miejsc które mogłyby załapać się do szlaku gracza, a jeśli obietnice Adriana Chmielarza okażą się prawdą, to jezioro Pilchowieckie zdecydowanie będzie lokacją wartą odwiedzenia i zapamiętania.

 

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 7 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 8

Widok na jezioro Pilchowickie

Premiera gry już za kilka dni. Jeśli chcecie przekonać się, Zaginięcie Ethana Cartera oferuje coś więcej niż tylko piękne widoczki, odsyłam Was do filmu z moimi pierwszymi wrażeniami który zamieściłem na YouTube w zeszłym tygodniu:


Pokazówka – The Vanishing of Ethan Carter

Bonus: Wczoraj po publikacji tego wpisu zgłosił się do mnie Wojtek Mossakowski, czyli jedna z osób które jako pierwsze rozpoznały tereny jeziora Pilchowickiego na moim materiale z Zaginięcia Ethana Cartera. Okazuje się, że Wojtek dokonał kolejnego odkrycia. Chodzi o kościółek widoczny na screenshotach promocyjnych gry. On również ma swój realny odpowiednik i jest nim Świątynia Wang przeniesiona do Karpacza w XIX w. z Norwegii.

 

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 9 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 10

Poza kościołem i wieżą z zegarem do gry przeniesiono również nagrobki znajdujące się na małym cmentarzu za świątynią. To jednak nie koniec! Niedługo później zgłosił się do mnie Piotrek Soszka, który zachęcony dotychczasowymi znaleziskami postanowił pójść dalej śladami Paula Prospero i dostarczył mi kolejną porcję fantastycznych odkryć, którą prezentuję Wam poniżej:

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 11 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 12

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 13 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 14

Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 15 Ethan Carter zaginął w Pilchowicach? 16

Posted in Okazjonalne and tagged , , , , .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.